1.Deschidem folderul incare avem clientul
2.Intram in folderul LOCALE (in acest folder aveti ori locale hongkong ori ui)
3.Intram acolo si dam click pe folderul "ui"
4.Acolo vom gasii 2-3 imagini cu numele SELECT / LOGIN / Serverlist
5.Imaginea select este cea de atunci cand selectam caracterul
6.Imaginea login este imaginea de atunci cand trebuie sa bagam numele si parola
7.Imaginea serverlist este imaginea care se afla pe fundal cand alegem serverul
8.Modificati aceste imagini punand ce doriti voi (modificati cu paint) ex: Server creat de oollyyoo Multumiri *NUME CREATOR CLIENT* [Este foarte importnat sa spuneti si numele creatorului clientului]
9.Dupa care le salvam in acelas folder
10.Acum ne intoarcem si vom avea un document in notepad "locale_game",il deschidem si modificam ce dorim.
11.De exemplu eu daca vreau sa nu mai scrie "CONECTAREA RULEAZA" caut unde este "CONECTAREA RULEAZA" si pun in locul acesteia ce doresc eu de ex: "Serverul este deschis acum te conectezi"
12. Daca vreau sa modific "Ai fost connectat la server" caut unde este "Ai fost connectat la server" si pun in locul acestuia de ex. "Tocmai te conectezi la Server"
13. Dupa ce modificam ce dorim noi in locale_game salvam documentul si cautam un alt document numit "insult"
14. Il deschidem si aici putem "cenzura" injuraturile jucatorilor,de obicei documentul este gol....sa zicem ca noi vrem sa nu mai fie comanda *** ...pur si simplu o punem acolo si gata ; sau nu vrem sa mai fie comanda /pk 771 sau /pkmode 771[Acelasi lucru] scriem acolo ambele comenzi , cred ca va descurcati.Salvam documentul dupa care il inchidem. Acum deschidem clinetul si vom vedea ca in loc sa scrie CONECTAREA RULEAZA va scrie ca ati pus voi ... si ca imaginile de pe fundal sunt modificate.. veti vedea ca nu mai functioneaza ce ati pus la insult.


© Copyright 2013 BlitzKrieg/Free Stuff/Alexandru Oiște