Bine a-ti venit pe fraNNNta-Design.
Vezi ultimul index creat de noi <a href="https://frannnta-design.hitforum.ro/t1994-cs-gold-design-remake">Cs Gold Design remake</a>


Bine a-ti venit pe fraNNNta-Design.
Vezi ultimul index creat de noi <a href="https://frannnta-design.hitforum.ro/t1994-cs-gold-design-remake">Cs Gold Design remake</a>

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Conectare

Optimizare index_box pentru IPB

power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde
+7
TheGrandfather.
hasisul
SSYT 2.0
RyNo
Lucifer @ Frannnta-Design
PitiKu
mr.franta
11 participanți

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyOptimizare index_box pentru IPB

more_horiz
Salutare,stiu ca va place sa va tunati temele in unele IPB si nu gasiti tutoriale pentru phpbb2 cum sa faceti un index_box cu optimizare IPB.
Am facut eu un index_box pentru voi toti.

Cum arata un index_box fara optimizare:

Optimizare index_box pentru IPB Funcsb10

Cum va arata dupa optimizare:

Optimizare index_box pentru IPB Index_10

Panou de administrare/afisare/template-uri/general/index_box si inlocuim intregul template cu acesta
Trebuie sa raspundeti la subiect pentru a vizualiza template-ul


Salvati si publicati template-ul.

APoi mergem in Panou de administrare/afisare/culori/css si adaugam codul css:

Cod:

.spatiu{
    background-color: #ddd5c4;
  padding: 8px;
box-shadow: 0px 0px 1px white;
border: 1px solid #bbb;
margin: 0px 4px;
}


.maintitle h2{
  width: 99.2%;
  margin: 0px 4px;
    background: #22272D url(http://invisionmodding.com/public/style_images/invisionmodding2/maintitle.png) repeat-x top;
    border-color: #23282e;
    border-radius: 6px 6px 0 0;
    border-style: solid;
    border-width: 1px 1px 0;
    box-shadow: inset 0 1px 0 #525d6a;
    color: #fff!important;
    font-size: 12px;
  line-height: 35px;
    font-weight: 300;
  position: relative;
  top: 2px;
  text-transform: uppercase;
    font-family: Verdana,Arial,sans-serif;
}

.forumline{
  border: none!important;
}

#index_box td{
 
    background: #f2ebdc url(http://invisionmodding.com/public/style_images/invisionmodding2/row.png) repeat-x!important;
    border-bottom: 1px solid #ebddc3!important;
    border-collapse: collapse;
    border-style: solid none none solid;
    border-width: 0;
  border-left: 1px solid #fff;
  border-right: 1px solid #ddd;
}

#index_box th{
 
    background: #fdd2a4;
    border-bottom: 1px solid #e2ba90;
    border-top: 1px solid #ffe4c8;
    color: #ca7316;
 font-family: tahoma;
  font-size: 12px;
}

.maintitle h2:before{
  content: url(http://png-3.findicons.com/files/icons/1157/feedicons_2/16/rss.png);
  margin-right: 4px;
  position: relative;
  top: 4px;
  left: 2px;
}

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
Intresant , ma tot bate gandul sa trec pe phpbb2 dar parca ii mai frumos pe punbb  , chiar nu stiam ca se poate face asa ceva pe phpbb2 xd

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
Este super ok , este si simplu si bun, bravo

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
PitiKu a scris:
Intresant , ma tot bate gandul sa trec pe phpbb2 dar parca ii mai frumos pe punbb  , chiar nu stiam ca se poate face asa ceva pe phpbb2 xd


Pai eu incerc sa va despart de punBB ca se plagiaza repede.

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
E bun FG-Ul dar mai bun (zic eu) ar fi IPB-Ul

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
Da,dar nu avem IPB.

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
o temă IP.boad ar fii Animate IP.Board = ro .hitskin .com, dar meniu are un bug... dacă sunteți pricepuți, și editați tema ar ieși ceva frumos.

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
Da :) oricum poti face tu o tema nu sa stai sa te rogi de unu si de altu

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
Eu ma refeream ca nu avem IPB(domeniu) nu de tema.

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
mr.franta a scris:
Eu ma refeream ca nu avem IPB(domeniu) nu de tema.


pentru așa ceva există credite-Forumgratuit, plătești cu credite pe lună.

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
Mihai se referă la platforma nu la domeniu ca extensie :))))

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
RyNo a scris:
Mihai se referă la platforma nu la domeniu ca extensie :))))


ahh, poftim aici: gw4hyj Reclama
iconsterge Atenție: conține reclamă iconsterge

Ultima editare efectuata de catre Suportt Petronel in Lun Sept 26, 2016 10:13 am, editata de 1 ori (Motiv : Incepand de astazi nu se mai accepta linkurile externe decat daca sunt aprobate de mine (te rog citeste regulamentul))

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
mihaisupport a scris:



ahh, poftim aici: :eferh:Reclama
iconsterge Atenție: conține reclamă iconsterge


Te rog nu mai face reclama , Multumesc pentru intelegere

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
Lasa-ti discutiile de aici,nu suntem in topicul potrivit.

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
Am inteles :)

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
Frumos edit, insa se putea si mai bine pentru cineva ca tine.

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
sa vedem cum iese.

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
Foarte frumos

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
Interesant!

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
Frumos.

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
ce bine arata

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
Se putea si mai bine Sabine !

descriptionOptimizare index_box pentru IPB EmptyRe: Optimizare index_box pentru IPB

more_horiz
privacy_tip Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde