Bine a-ti venit pe fraNNNta-Design.
Vezi ultimul index creat de noi <a href="https://frannnta-design.hitforum.ro/t1994-cs-gold-design-remake">Cs Gold Design remake</a>


Bine a-ti venit pe fraNNNta-Design.
Vezi ultimul index creat de noi <a href="https://frannnta-design.hitforum.ro/t1994-cs-gold-design-remake">Cs Gold Design remake</a>

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Conectare

descriptionCerere ajutor cu anunturile de tip alerta sau fixat  EmptyCerere ajutor cu anunturile de tip alerta sau fixat

more_horiz
Buna comunitatii, am intimpinat o problema cu anunturile care sunt postate, si mai precis ale mai jos de meniul acestei comunitati, deoarece folosesc aceasta tema, si nu imi apar asa ! Imi apare doar scrisu fara  frameurile colorate  ! 

Exista un cod CSS sau JAVA SCRIPT pentru asta ?

descriptionCerere ajutor cu anunturile de tip alerta sau fixat  EmptyRe: Cerere ajutor cu anunturile de tip alerta sau fixat

more_horiz
Imi trebuie link catre forumul tau (obligatoriu sa nu ai restrictii pentru vizitatori) si o imagine cu problema.
Nu pot da raspunsuri fara a vede care este problema.

descriptionCerere ajutor cu anunturile de tip alerta sau fixat  EmptyRe: Cerere ajutor cu anunturile de tip alerta sau fixat

more_horiz
link https://tpucs.forumz.ro/  
Cerere ajutor cu anunturile de tip alerta sau fixat  Franta10

Ultima editare efectuata de catre Mr.Cristinel in Mier Aug 25, 2021 10:24 pm, editata de 1 ori (Motiv : Upload imagine)

descriptionCerere ajutor cu anunturile de tip alerta sau fixat  EmptyRe: Cerere ajutor cu anunturile de tip alerta sau fixat

more_horiz
Vad ca ai ales niste culori frumoase pe forum,chiar imi place.
Din pacate forumgratuit nu face coversie 100% si eu intampin probleme cand fac o tema,nu imi citeste mereu CSS-ul.
Solutia este in adauga CSS direct in template cu forta ca sa devina primar.
In template-ul overal_header adauga la sfarsit de tot acest cod:

Cod:

<style>.alert{
    color: #fff;
    font-size: 14px;
    font-family: tahoma;
    margin: 2px;
    font-weight: 500;
    padding: 16px 10px;
    text-decoration: none!important;
  border-radius: 5px;

}

.alert a{
    background: rgba(60,63,63,0.48);
    color: #fff;
    padding: 2px 10px;
text-decoration: none;
    margin: 0px 2px;
    border-radius: 3px;
}

.alert:before{
    content: url(https://icons.iconarchive.com/icons/paomedia/small-n-flat/24/pin-icon.png);
 display: inline-block;
    float: left;
    position: relative;
    bottom: 8px;
    right: 4px;
    border-radius: 5px;
    margin: 0px 4px;
    background: rgba(51,51,51,0.76);
    padding: 3px;
}

.phpdevil{
background: rgb(4,119,184);
    background: linear-gradient(0deg, rgba(4,119,184,1) 0%, rgba(0,44,111,1) 100%);
    border: 1px solid #194982;
    box-shadow: 0px 1px 1px rgb(79,126,153) inset;
}

.frame{
    background: rgb(188,234,126);
    background: linear-gradient(0deg, rgb(159,204,92) 0%, rgb(94,132,46) 100%);
    border: 1px solid #657a35;
    box-shadow: 0px 1px 1px rgb(144,187,83) inset;
}


.energo{
    
    background: rgb(80,140,228);
    background: rgb(58,112,180);
    background: linear-gradient(
90deg
, rgba(103,87,187,0.6) 0%, rgba(48,167,224,0.46) 50%, rgba(73,58,180,0.59) 100%);
border: 1px solid rgb(102,93,160);
   box-shadow: 0px 1px 1px rgb(187,188,241) inset;
}

.alert{ background-color: rgb(86,100,179);}</style>

descriptionCerere ajutor cu anunturile de tip alerta sau fixat  EmptyRe: Cerere ajutor cu anunturile de tip alerta sau fixat

more_horiz
Multumesc frumos franta, merge totul foarte bine.
Da, incerc sa o editez putin, insa pastrez cate ceva si de la tema ))

descriptionCerere ajutor cu anunturile de tip alerta sau fixat  EmptyRe: Cerere ajutor cu anunturile de tip alerta sau fixat

more_horiz
Pastreaza ce vrei tu,este decizia ta :)

descriptionCerere ajutor cu anunturile de tip alerta sau fixat  EmptyRe: Cerere ajutor cu anunturile de tip alerta sau fixat

more_horiz
privacy_tip Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde