Bine a-ti venit pe fraNNNta-Design.
Vezi ultimul index creat de noi <a href="https://frannnta-design.hitforum.ro/t1994-cs-gold-design-remake">Cs Gold Design remake</a>


Bine a-ti venit pe fraNNNta-Design.
Vezi ultimul index creat de noi <a href="https://frannnta-design.hitforum.ro/t1994-cs-gold-design-remake">Cs Gold Design remake</a>

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Conectare

descriptionScript detectare daca site-ul este in iframe. EmptyScript detectare daca site-ul este in iframe.

more_horiz
Vi s-a intamplat ca cineva sa incerce sa foloseasca site-ul Dvs. in iframe, pretinzand ca ar fi al lui. (un exemplu bun ar fii site-ul meu de uploadat imagini.) Ei bine, pentru asta a dezvoltat un cod JS care impiedica acest lucru.

Cod:

// Script detectare daca pagina curenta este in iframe + setari si mesaje by BaxAndrei (www.baxandrei.ro)
// 1 = afisare un mesaj de eroare cu privire la faptul ca site-ul este in iframe; 0 = nu face nimic
var afisare_eroare = 1;
// 1 = redirectioneaza pe site-ul din iframe; 0 = nu face nimic
var redirectioneaza = 1;
var mesaj1 = "Se pare ca site-ul este incarcat folosind IFRAME, va rugam sa aveti grija deoarece acest site nu este ceea ce pare!";
var mesaj2 = "Se pare ca site-ul este incarcat folosind IFRAME, daca doriti sa va redirectionam pe pagina adevarata apasati OK.";
if (top != self) {
if(afisare_eroare == 1) {
if(redirectioneaza == 1) {
if (confirm(mesaj2)){
window.top.location = document.URL;
}
} else {
alert(mesaj1);
}
} else {
if(redirectioneaza == 1) {
window.top.location = document.URL;
}
}
}


Mi-ar face de asemenea placere daca ati acorda cateva secunde pentru a vizita site-ul meu trecut la inceputul codului. Acolo puteti sa gasiti tot felul de resurse din categorii precum: javascript; design; php; html si multe altele.

Script detectare daca site-ul este in iframe. Download (Fisiere; resurse + exemple)

descriptionScript detectare daca site-ul este in iframe. EmptyRe: Script detectare daca site-ul este in iframe.

more_horiz
Un cod destul de interesant. Cred ca o sa il folosesc pe forumul meu. :)

descriptionScript detectare daca site-ul este in iframe. EmptyRe: Script detectare daca site-ul este in iframe.

more_horiz
Foarte bun codul!

descriptionScript detectare daca site-ul este in iframe. EmptyRe: Script detectare daca site-ul este in iframe.

more_horiz
Foarte bună idea, insa codul putea fii puţin mai optimizat.

descriptionScript detectare daca site-ul este in iframe. EmptyRe: Script detectare daca site-ul este in iframe.

more_horiz
Super , chiar folositor!

descriptionScript detectare daca site-ul este in iframe. EmptyRe: Script detectare daca site-ul este in iframe.

more_horiz
privacy_tip Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde